Menu

Ses Tanıma Oyunu ( Kurallı Çocuk Oyunu )

Ekleyen: Müzik Kitabı | Okunma Sayısı: 2967
Kategori: Koşmacalı ve Kurallı Çocuk Oyunları

Ses Tanıma Oyunu

  • Öğretmen oyun alanına bir kaç çalgı getirir.(flüt, melodika, mandolin, bağlama, akordeon, keman…vb.)
  • Bu çalgıları birer birer çalarak (adları, biçimleri ve sesleriyle) çocuklara tanıtır. Çocukların öğrendiklerini saptadıktan sonra, bir çalgıyı alır, çalar ve çocuklara sorar "Bu ses hangi çalgının sesidir?"… Çocuklar yanıtlarlar.
  • Ancak öğretmen, soru sormak için çalgıyı çalmadan önce (bir paravanın yada kukla sahnesinin arkasına) saklanır. Çocuklar çalgıyı görmezler. Sesinden tanımaya çalışırlar.
  • Bu oyun daha sonra, her çocuğa ayrı ayrı sorularak da oynanmalıdır. Aynı oyun, teybe alınmış çalgı sesleriyle oynanabileceği gibi, hayvan seslerini tanıtmak amacıyla teybe alınacak hayvan sesleriyle de oynanmalıdır.

İlketkinlik Online Test Merkezi

İlketkinlik Eğlence Merkezi

üst

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, info(at)muzikkitabisarkilari.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.